Praca licencjacka na fizyce

Praca licencjacka na fizyce

So You Want To Be Part Systems Administrator 3 - rozbicie drzwi

Więc masz do czynienia z paradoksem.

Przez Administrator Systemów, najcenniejsza rzecz na jego życiorysie jest doświadczenie. Osoby bez doświadczenia po prostu nie mogą konkurować o pracę z ludźmi, którzy mają go. To pole jest całkowicie praktyczne i praktyczny - większość umiejętności i wiedzy, których używasz, dowiesz się w pracy.

Więc jak, do diabła, pan włamać?

Zanim jeszcze rozpocznie

Czy jesteś pod Linuksem? Uzyskaj okno, należy zainstalować na nim Linuksa i zacząć bawić się z demonami. Nie trać czasu z rzeczy nikt nie używa - get CentOS (bezpłatny ponownej kompilacji z RedHat) http://www.centos.org/~~HEAD=dobj i zainstalować go na coś. Zagraj z baz danych, serwerów WWW, serwerów pocztowych, webmail, Samba - dostać kilka obróbki funkcjonalności. Tworzenie bazy danych w MySQL bez phpmyadmin - zrób to z linii poleceń. Zbuduj tabele, nauczyć się podstaw języka SQL. Przenieść na PostgreSQL, zrób to samo. Dowiedz się zrzucić z baz danych oraz ich kopie zapasowe. Naucz się korzystać z rsync, uczyć opcje wiersza poleceń do smoły. Put "bash samouczek" w Google i nauczyć się podstawowych skryptów bash. Naucz się korzystać znaleźć, zegarek, grep, cut i sortowania. Przyzwyczaić się do czytania stron man i goggling rzeczy, gdy utkniesz. Dowiedz się wkleić komunikaty o błędach w Google.

Jeśli jesteś w oknach otrzymać kopię 2000 Server i 2k3 serwer i zacząć grać z nimi. Nie wiem, jak masz zamiar sobie na to pozwolić - kupić kopie edukacyjnych czy coś. Uzyskaj Exchange, IIS dostać, dostać ich pracy. Uzyskaj perspektywy rozmowy wymieniać. Uzyskaj webmail pracę. Wirtualny serwer AD dzieje i dowiedzieć się, jak zarządzać grupami.

Najlepiej, chcesz zrobić większość rzeczy firma poprosi zrobić przed rozpoczęciem pracy.
Artykuł napisany przez: